CZINATXXI HUNANATXXI ЧИПРИXXI

 

 

   

       Wiek: 70+, w tym ponad 45 lat służby wojskowej i cywilnej w kraju i poza granicami, w ciekawych czasach przełomu wieków XX/XXI:  od szeregowego podchorążego do generała brygady, dr. nauk wojskowych, członka prezydium Komitetu Prognoz PAN; od Czaplinka po Kair, Brasilię, Honolulu, Anchorage, Władywostok, Pekin i Deli; doświadczył realiów wojskowości,  dyplomacji, działalności akademickiej oraz naukowo-badawczej, lecz także podróżnictwa, żeglarstwa, ratownictwa wodnego. Jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem oraz ogrodnikiem-amatorem. Mówi o sobie:

Jestem człowiekiem z 73-letnim doświadczeniem życia w ciekawych czasach, które obdarzyły mnie wiedzą i doświadczeniami z różnych zakątków świata. Moja kariera to mieszanka służby wojskowej, dyplomatycznej, administracyjnej oraz pracy akademickiej i badawczej. Doświadczyłem wielu zaszczytów i honorów, ale nie tylko. Mimo że lata i wyzwania odcisnęły piętno na mojej "ziemskiej powłoce", wciąż staram się dzielić refleksjami na temat bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i jakości życia, zwłaszcza tymi optymistycznymi. Jestem przekonany, że dzięki technologiom, które zmieniły nasze możliwości komunikacji każdy z nas ma teraz większe szanse wpływać na rozwiązywanie regionalnych i globalnych wyzwań. 

Kim jestem dzisiaj? Jestem człowiekiem. Łączę doświadczenie z uważnością próbując zrozumieć źródła współczesnych kryzysów. Jako patriota dążę do promowania kulturowego dziedzictwa Polski na arenie międzynarodowej oraz budowania mostów między narodami. 

Wierzę, że każdy z nas posiada moc sprawczą do budowania lepszego świata i partnerską współpracą możemy stworzyć jaśniejszą przyszłość.

Więcej w zakładce Moje życie.

Lin

  1. pl
  2. ru
  3. en

Człowiek i Natura XXI

Kim, czym jesteśmy? Fakty i mity 1950-2024

Autobiograficzne refleksje o dobrostanie, uważności i sprawczości jednostki

- o bezpieczeństwie, trwałym rozwoju i jakości życia na naszej planecie

Lin

KONTAKT

mail@kazimierz-sikorski-poland.com

The foundations of security, sustainable development and quality of life is knowledge, partnership and cooperation.

Fundament bezpieczeństwa, trwałego rozwoju i jakości życia to wiedza, partnerstwo i współdziałanie.

 Фундамент безопасности, устойчивого развития и качества жизни - это знания, партнерство и сотрудничество.

Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave


 

 

 

   Projekt „Człowiek i Natura XXI” zakłada wykorzystanie konwencji osobistej strony internetowej i faktografii autobiograficznej do popularyzowania problematyki bezpieczeństwa i rozwoju oraz ekologii człowieka w XXI wieku.
    Projekt jest na etapie doprecyzowania zakresu merytorycznego oraz formy prezentowanych treści. Obecnie dostępna jest zakładka  PUBLIKACJE, 
kolejne będą udostępniane w miarę ich opracowania.

Sugestie doskonalenia treści i formy, zwłaszcza uwagi dotyczące poprawności przekładów językowych oraz odniesień do innych kultur i relacji międzykultutrowych są mile widziane pod adresem mail@kazimierz-sikorski-poland.com